Soru: Zayıflama Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kilo vermek için suya ne koymalıyız?

– Bir sürahi dolusu suyun içine 2 buçuk ya da 3 kaşık elma sirkesi ekleyin. – Bir tane limonun suyunu sıkın ve bu suyun içine katın. – Bir çay kaşığı da tarçını eklediğiniz zaman yağ yakıcı detoks suyunuz hazır demektir. Elma ve tarçın, metabolizma hızlandırma ve yağ yakma konusunda birebir.

Detoks suyunun içine ne konulur?

Pek çoğu insanın evinde bulunan üç malzeme: Salatalık, limon ve taze nane. İşte, bu üç malzemeyi suyun içerisine koyarak lezzetli bir detoks suyu hazırlayabilirsiniz.

Detoks suyu Kaynatilir mi?

Vücutta meydana gelen sebepsiz baş ağrıları ve yorgunluğun sebebi toksinlerdir. Toksinlerin vücuttan atılmasında büyük pay sahibi olan detoks suyu için taze veya dondurulmuş sebze ve meyveler kulanılmalıdır. Detoks suyunda kullanılacak olan su kaynar veya soğuk olmamalı, oda sıcaklığında bekletilmelidir.

Detoks suyu kaç gün içilmeli?

Detoks suyunuzu soğuk tüketmek istiyorsanız, buzdaolabında 12 saate kadar bekletip içebilirsiniz. Detoks suyunuzu soğuk tüketmeyi tercih ediyorsanız, su ekledikten sonra 1-12 saat arasında buzdolabında bekletmeniz önerilir.

Detoks suyu kilo verdirir mi?

Detoks sularının tek başına yağ yaktığı ve kilo verdirdiğine dair yanlış bir inanış olduğunu belirten Dyt. Gizem Gençyürek, “Kan şekerinin dengelenmesi için suya çubuk tarçın atılabilir.

You might be interested:  Soru: Proslim Twin Zayıflama Kemeri Nasıl Kullanılır?

Zayıflatan detoks suyu nasıl yapılır?

Yapılışı: Bir sürahinin içerisine su, dilimlenmiş elma ve tarçını koyun ve karıştırın. Hazırladığınız detoks içeceğini gün boyunca tüketin. Yapılışı: Sürahinin içerisine elinizle parçaladığınız nane yaprakları, su ve dilimlenmiş limonları ekleyin. 1-2 saat buzdolabında beklettikten sonra içebilirsiniz.

Detox suyu nasil icilir?

Detoks suyu nasıl hazırlanır?

 1. Detoks suları tercihe bağlı olarak seçilen meyve, sebze veya otlardan hazırlanır.
 2. Kullanılacak malzemeler doğranır, rendelenir veya ezilir; içine suya eklenir.
 3. Sıcak hazırlanan detoks suları fazla bekletilmeden içilmelidir.

Suyu tatlandırmak için ne yapmalı?

Dilimlenmiş salatalık, narenciye, kabuksuz meyveler suya hemen tadını verirken, elma ve tarçın eklediğiniz tariflerde suyu gece boyunca buzdolabında bekletmeniz en iyisi. Bununla beraber narenciye ürünleri iki saatten sonra suya acı tadı verecektir.

Suya salatalık koymak ne işe yarar?

Düzenli içildiğinde salatalık suyu yüksek kan basıncını düşürüyor ve böbreklerdeki ekstra sodyumu atarak kalp hastalıklarından koruyor. Osteoporoz kemiklerinizi zayıflatan, kronik bir durum. Özellikle menopoz döneminde kalsiyum, D vitamini ve magnezyum önem daha çok önem kazanır.

Limonlu su detoksu nasıl yapılır?

Limonlu naneli suyun bunun gibi daha birçok faydası var. Nasıl hazırlandığına gelecek olursak 1litre soğuk içme suyunuzun içerisine 1 adet limon, 7-8 yaprak nane atın. Sağlıklı ve dengeli beslenerek 1 hafta boyunca bu suyu günde içmeniz gereken su miktarı kadar tüketin.

Ödem atma suyu nasıl hazırlanır?

1 litre suyun içine salatalık dilimleri, limon kabuğu ve naneleri atın. Tüm malzemeleri bir kepçe yardımı ile yavaşça karıştırın. 1 gece dinlenmeye bırakın. 1 gece dinlendikten sonra ödem attıran detoks suyunu 1 bardağı sabah aç karına olmak üzere, gün içersinde susadıkça kullanabilirsiniz.

Detoksu kimler yapamaz?

Kimler detoks yapamaz?

 • Şeker (diyabet) hastası olanlar,
 • Tansiyon (hipertansiyon) hastası olanlar,
 • Hipoglisemi veya insülin direnci olanlar,
 • Böbrek Hastası olanlar veya böbrek hastalığına genetik yatkınlığı olanlar,
 • Antidepresan ve kan sulandırıcı gibi besinler ile etkileşime giren ilaçlar kullanan bireyler,
You might be interested:  FAQ: Çörek Otu Zayıflama Nasıl Kullanılır?

Detoks suyu ne kadar süre yapılmalı?

Detoks programları ayda bir kez maksimum bir hafta süreyle uygulanmalı. Daha uzun uygulamak, hayvansal gıdalar ile alınan vitamin/minerallerin eksikliğine neden olabiliyor. Ancak detoks programı dediğimizde akıllara sadece sebze suları, meyve suları, karışımlar ve bitkiler gelmesin.

Detoks suyunun faydaları nelerdir?

Detoks suyu faydaları aşağıda gösterildiği gibidir;

 • Vücudun enerjisini arttırır.
 • Bağışıklık ve sindirim sistemini güçlendirir.
 • Ödem, hazımsızlık ve şişkinlik giderir.
 • Erken yaşlanmayı engeller.
 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Stresi azaltır.
 • Cilt sağlığını, saç sağlığını güçlendirir.

Detoks haftada kaç gün yapılır?

Bir uzman tarafından ihtiyacınız olan detoks programı veya ürünleri iki haftada 1 gün, ayda 2-3 gün, 3-6 ayda 1 hafta süre uygulanmalıdır. Detoks diyeti, özünde vücuttaki toksinleri temizlenmeyle başlar. Kafein, zararlı kimyasalların en önemlisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *